HAKKIMIZDA

GOLDPARA.COM

www.goldpara.com İstanbul Kapalıçarşı Serbest Döviz ve Altın Piyasasında oluşan fiyatları sürekli yansıtan ve 2000 yılında yayın hayatına giren Kapalıçarşı'nın tek aktif sitesidir. Sitenin kurucusu ve editörü özgeçmişi aşağıda sunulan Mehmet Ali Yıldırımtürk 1970 yılından beri sarraf-kuyumcu olarak bu sektörde faaliyetlerini halen sürdüren bir kişidir.

Mehmet Ali Yıldırımtürk, bilginin paylaşıldıkça büyüyeceği inancıyla 1970 yılından beri kıymetli metaller ve para piyasalarıyla ilgili bilgi birikimini 2000 yılında yayın hayatına başlayan www.goldpara.com adlı sitede siz kıymetli üyeleriyle paylaşmaya başladı. Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişimlere ve değişimlere uyumlu olarak 2006 yılında sitenin kapasitesini genişleterek yeni yüzü ile sizlere daha iyi hizmet vermeyi amaçladı. Daha sonra ihtiyaç oldukça sitesin ekran yüzünü daha iyi hizmet vermek adına güncellemeye devam ediyor. www.goldpara.com sitesinde serbest piyasada oluşan döviz ve altın fiyatları yanında dünyanın önemli para birimleriyle ilgili pariteleri, kıymetli maden fiyatlarını, Kapalıçarşı’daki döviz büfelerindeki döviz fiyatlarını, İstanbul Altın Borsası (İAB) gibi borsalarda oluşan yatırım araçları fiyatlarını canlı (Realtime) yayınlanıyor. Ayrıca, teknik analize yönelik altın ve paritelerle ilgili grafiklerle izleyicilerin yatırım kararlarında yardımcı olmaya çalışıyor.

Genel Yayın Yönetmenliğini de yürüten Mehmet Ali Yıldırımtürk; “ Finansal okuryazarlık” konusunda izleyicilerine hizmet vermeyi de görev sayarak; para ve altın piyasalarına ilişkin günlük kendi yorumlarını yazılı olarak, piyasaların önde gelen değerli yorumcuların, akademisyenlerin ve uzmanlarının günlük videolu yorumlarını yayınlıyor.

1950 yılından bu yana yıllık, aylık ve günlük bazda altının dış ve iç piyasa fiyatları, döviz fiyatları, pariteler ve daha bir dizi bilgilerin arşivlenmiş bilgisini de çok yakında www.goldpara.com ‘ da bulabilirsiniz.

Önemli Noktalar:

 • www.goldpara.com ‘un en önemli özelliği altın ve döviz fiyatlarının belirlendiği Ayaklı Borsa olarak da bilinen Tarihi İstanbul Kapalıçarşı’daki Altın ve Döviz Borsasının tam içinden yayın yapıyor olmasıdır. Bu nedenle en doğru bilgiyi en kısa sürede takipçilerine sunmaktadır.
 • www.goldpara.com Kapalıçarşı merkezli yayın yapması nedeni ile en doğru ve güvenilir ekonomik bilgi ve fiyatları bir çok basın ve medya kurumuyla paylaşarak tüm Türkiye ve dünyaya ulaştırıyor.
 • www.goldpara.com sitesinin Editörü ve Sahibi olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali YILDIRIMTÜRK Kapalıçarşı’da 40 yıllık deneyimi ile sitede kendine has yorumu ile piyasaları yorumlamakta.
 • Günümüz Finans sitelerinin en çok aranan kelimesi olan Altın üzerine her şeyin barındığı tek ve gerçekçi internet sitesi olması da sitenin diğer bir özelliğidir.
 • www.goldpara.com 1950 yılından günümüze altın ve döviz fiyatlarının barındıran Türkiye’nin tek arşive sahip sitesidir.
 • Dünya ile eş zamanlı anlık ve güvenilir otomatik veri aktarımı yapılmaktadır.
 • Goldpara Marka değeri ile özellikle kuyumcu esnafı arasında oluşturduğu güven ve bilinirliğe sahiptir.
 • Finansal okur yazarlığı arttırmak için ,Mehmet Ali YILDIRIMTÜRK tarafından sitenin www.youtube’de ki Goldpara TV adlı kanalında,haftada en az 1 tane olmak üzere altın ve para piyasaları ile ayrıca gündemle ilgili videoları yayınlanmaktadır.
 • www.goldpara.com İstanbul Finans Merkezi Projesine katkı sağlamak amacıyla gelecek yıllarda yenilikçi yayın politikasını sürdürecektir.

Mehmet Ali Yıldırımtürk

1949 Yılında Denizli’de doğdum. İlk ve orta öğretimimi bu şehirde tamamladım. 1974 Yılında Yıldız Üniversitesinden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldum. 1970 Yılından beri altın sektöründe sarraf ve altın ticareti faaliyetimi sürdürüyorum. 2000 Yılında yayına başlayan sahibi olduğum www.goldpara.com internet sitemin editör ve genel yayın yönetmenliğini yürütüyorum. Yabancı dilim orta derecede Almanca ve İngilizce. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Referanslarım:

 • 1974’de beri Elektrik Mühendisleri Odası Üyeliği
 • 1997’den beri Mehmet Altın Ticareti Ltd.Şti. Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü
 • Ulusal yazılı(Gazete-Dergi) ve görsel basında TV ve Radyo) altını ve para piyasaları yorumları
 • İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanlığı ( 2009-2016 Yılları), 2017’den itibaren Başkan Yardımcılığı görevi
 • 2008-2012’de SARDA A.Ş Yönetim Kurulu Murakıp Üyeliği
 • 2013-2017 arası Sarkuysan .A.Ş Yönetim Kurulunda Murakıp ve Yönetim Kurulu Üyeliği( Finansal ve Kurumsal Komite Üyelikleri)
 • 2014-2017 arası İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Komitesi Yönetim Kurulu 2. Yedek Üyeliği
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi Mücevher Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulu Üyeliği
 • 2002’den beri Goldpara Günlük Altın ve Döviz Bülteni Sahibi ve Editörü
 • Yayınlarım arasında “Bizim Wallstreet”(2000 Yılında) ve “Altının Gizemli Tarihi” (2015 Yılında Destek Menkul Değerler Sponsorluğunda)
 • 2012-2015 arası Anadolu Ajansı Finans Analistliği görevinde günlük altın yorumları